Blog Kancelarii adwokackiej w Rzeszowie

W ramach praktyki prawniczej, którą prowadzę w Rzeszowie postanowiłem założyć bloga, w którym ja i moi współpracownicy będziemy się dzielić wiedzą prawną z użytkownikami internetu. W swoich publikacjach jako adwokat będę poruszał tematy, którymi zajmuję się na co dzień. 

Najem okazjonalny - czy warto?

Jakie zalety dla Wynajmującego wynikają z zawarcia umowy o najem okazjonalny. Dlaczego nie warto zawierać standardowej umowy najmu lokalu mieszkalnego? Jak zabezpieczyć interesy Wynajmującego?

Czytaj Więcej
Egzekucja pomimo spłaty długu

Jeżeli spłaciłeś dług, a wierzyciel nadal dochodzi zaspokojenia w toku postępowania egzekucyjnego powinieneś działać. Komornik może wstrzymać egzekucję, a Sąd uchylić klauzulę wykonalności stanowiącą podstawę prowadzenia egzekucji.

Czytaj Więcej
Zwrot kosztów procesu

Zasadą jest, że strona wygrywająca proces może żądać zwrotu jego kosztów od swojego przeciwnika procesowego. Zobacz jak w praktyce to wygląda i czy Sądu zasądzają zwrot wszystkich kosztów?

Czytaj Więcej
Jak znaleźć testament?

Jeżeli wiesz, że spadkodawca sporządził testament, w którym ustanowił Cię spadkobiercą, a nie możesz znaleźć dokumentu, który ten testament zawiera jest kilka sposobów, aby to zrobić.

Czytaj Więcej
Rozwód bez przyjazdu do Polski

Nie musisz przyjeżdżać do Polski, aby się rozwieść. Jako adwokat mogę załatwić wszystkie formalności, tak aby Twój rozwód odbył się w 100 % online, bez obecności w budynku Sądu.

Czytaj Więcej